Панатинайкос срази Макаби у дома и 12 години по-късно отново ще играе във Финалната четворка на Евролигата

панатинайкос срази макаби дома години късно отново играе финалната четворка евролигата
08:42, 08.05.2024
Чете се за: 02:12 мин.

Панатинайкос стана вторият сигурен участник във Финалната четворка на Евролигата, след като момчетата на Ергин Атаман пречупиха Макаби Тел Авив в решителния мач №5 от серията, игран в препълнената зала "О.А.К.А."

Двата тима изиграха равностоен двубой в първите три части, но в последните десет минути "детелините" показаха, че са по-добрият от двата отбора и в крайна сметка се наложиха с 81:72, за да си осигурят място в заключителната фаза на най-престижната европейска клубна надпревара за пръв път след 12-годишно отсъствие.

Срещата започна малко по-добре за гостите, които в големи периоди от първото полувреме имаха крехка преднина в резултата, но все пак почивката дойде при изравнени сили - 41:41.

В началото на второто полувреме разликата между двата състава продължи да бъде минимална, за да приключи третия период при 58:56. Заключителната четвърт на мача обаче премина изцяло под контрола на Панатинайкос, който, воден от Кендрик Нън и Матиас Лесор, съумя да се откъсне решително, повеждайки с 68:58 и до края не изпусна инициативата, подпечатвайки своята победа след 81:72.

Нън бе над всички за гърците със своите 26 точки, докато Костас Слукас и Хуан Ернангомес се отчетоха съответно с по 15 и 11.

За Макаби Лоренцо Браун се отчете с 19 пункта, а Джош Нибо финишира с 14.

В днешния ден предстои да бъдат определени и последните двама участници във Финалната четворка на Евролигата през този сезон, като това ще бъдат победителите в сблъсъците Фенербахче - Монако и Барселона - Олимпиакос.

Бразилия остава в плен на опустошителните наводнения
Никола Минчев: Може да се окаже, че "Да запазим Корал" е един медиен фойерверк преди изборите