Парите на фермерите по програмата за селските райони ще се забавят. Това обяви в Несебър земеделският министър Явор Гечев при откриването на новото рибарско пристанище в града.
Проблем се оказва сключването на договори и натрупаните голям брой проекти. Предстои обаче да влезе в сила екшън план, с който ще се преструктурират различните единици, за да тръгнат директните плащания.
Министър Гечев коментира още, че се работи по план, чрез който най-уязвимите групи да получат дърва за огрев за предстоящата зима, но и там се срещат трудности.
Подготовка за зимния сезон - има ли достатъчно количества дърва за огрев и на какви цени
"Парите не са проблем при самия дърводобив. Проблемът е, че това не е най-апетитната професия, няма достатъчното механизация, няма хора достатъчно, които искат да добиват дърва. Следващата седмица сме заявили вече среща с големите преработватели, а имаше срещи вече и с Министерството на правосъдието, за да видим възможностите за лица лишени от свобода дали може да направим симбиозата на допълнителни работници вътре в горските предприятия за добив", каза Явор Гечев.


Репортер: Давид Сукнаров
Снимки: БГНЕС
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
10 млн. евро на седмица губи транспортният бранш заради блокадите на гръцките фермери
Членството в еврозоната: Повече чуждестранни инвестиции се очакват у нас
Учтиви са - питат в лева, в евро, с карта: Как клиентите предпочетоха да се разплащат?
Бойко Борисов: Имаме основание да направим заявка, че искаме да продължим да управляваме