Париж Баскетбол спечели Еврокъп и се класира за Евролигата другия сезон

Баскетболистите на Туомас Ийсало отказаха Бурж-ен-Берс във френския дуел с 89:81 във втория финален мач.

париж баскетбол спечели еврокъп класира евролигата другия сезон
13:33, 13.04.2024

Париж отвори нова страница в своята история, след като за първи път триумфира с трофея в Еврокъп. Баскетболистите на Туомас Ийсало отказаха Бурж-ен-Берс във френския дуел с 89:81 във втория финален мач, който се изигра в „Екинокс Арена“. По този начин парижани сложиха край на серията с 2:0 победи, като спечелиха първата среща със 77:64 на свой терен.

Това означава, че тимът от Париж ще бъде част от Евролигата през следващия сезон. Играчите на финландския специалист нямаха спиране през цялата кампания във втората по сила надпревара на Стария континент, след като финишираха с рекордните 22 успеха и допуснаха само едно поражение.

Ти Джей Шортс открадна шоуто за победителите и бе избран за MVP на финалната серия в надпреварата. Освен това американецът със северномакедонски паспорт грабна приза за Най-полезен играч и на редовния сезон. Гардът остави на сметката си 22 точки, 6 борби и 5 асистенции.

Айзея Майк бе над всички за Бурж-ен-Берс отвърна с 16 точки и 6 борби. Джеръми Морган има 14 и 4 тройки, Бодиан Маса реализира 12. Хюго Бенитес и Аксел Жулиен останаха с по 11 точки.

Росица Денчева извоюва титлата на сингъл при девойките на турнира по тенис от категория J300 на ITF в Пловдив