Претендентите за лидер на Консервативната партия и премиер на Великобритания - Лиз Тръс и Риши Сунак, в първи директен сблъсък.
Бившите дипломат номер едно и министър на финансите влязоха в ожесточен телевизионен дебат. Мерките за овладяване на инфлацията, данъците, Брекзит, кой къде е учил, част от темите, по които Тръс и Сунак спориха особено яростно.
Въпреки че на моменти тонът ескалира, в края на едночасовия диспут двамата заявиха, че са готови да работят заедно в правителството. Социологическите данни показват преднина за Тръс, но експерти посочват, че Сунак е по-добър оратор и битката е в началото. Днес е планиран втори дебат между двамата. А кой ще оглави консерваторите и ще заеме поста на "Даунинг Стрийт" 10 ще стане ясно на 5 септември.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Масло с водорасли, с малини или със зелен пипер: Париж се сдоби с първия си бутик, посветен изцяло на млечния продукт
ЕС подновява дискусиите за използване на замразените руски активи за подпомагане на Украйна?
Премиерът Радев: Бюджет 2027 ще бъде приет навреме и ще гарантира стабилността
Прието на първо четене: Една трета от всички директорски позиции в публичните компании трябва да са заемани от жени
Минимална заплата от 660 евро за 2027 г.: Какви са прогнозите на Министерство на финансите?