Тази сутрин в 10.30 часа потегля първият влак с украински бежанци, които напускат хотелските комплекси и ще бъдат настанени във вътрешността на страната.
Очаква се около 200 украинци да тръгнат от жп гарата във Варна към Рибарица и Паничище, където ще бъдат настанени в държавни бази.
Преместването ще е от днес до 1 юни. В базите е осигурена медицинска помощ и изхранване в рамките на три месеца.
Репортер: Татяна Кисьова
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра