Състоянието на патриарх Неофит е стабилно, той е в съзнание и е контактен. Това заяви говорителят на Светия синод на Българската православна църква Негово Високопреосвещенство старозагорският митрополит Киприан.
"Молим се на Свети Николай да го вдигне от болничния одър. Вече е в съзнание и е контактен, но не съм говорил с него", посочи владика Киприан.
Старозагорският митрополит възглави архиерейската света литургия в катедралния храм „Св. Николай” в Стара Загора, след която ще се прочете и молитвата за оздравяването и бързо възстановяване на първосветителя на родната ни църква.
Негово Светейшество продължава да се лекува във ВМА от белодробно заболяване. Повече информация за състоянието му се очаква след утрешното заседание на Светия синод.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите