Педро Пичардо триумфира със световната титла в тройния скок

11:58, 24.07.2022
педро пичардо триумфира световната титла тройния скок

Олимпийският шампион в тройния скок Педро Пабло Пичардо спечели първата си световна титла, след като триумфира по време на шампионата на планетата в Юджийн, САЩ.

Роденият в Куба, но състезаващ се за Португалия лекоатлет спечели във финала с най-добър резултат за сезона от 17.95 метра, постигайки го още при първия си опит.

По този начин Пичардо грабна първата си световна титла, след като до този момент той имаше два сребърни медала от първенствата на планетата през 2013 и 2015 година.

Среброто заслужи пък световният рекордьор в зала Юг Фабрис Занго от Буркина Фасо с постижение от 17.55 метра.

Последното място на почетната стълбичка остана за представителя на Китай Ямин Чжу, с което на практика беше повторен подиумът от Олимпийските игри в Токио през миналото лято. Разликата тогава беше, че Чжу и Занго бяха с разменени места.

Ива Митева: Шансовете за кабинет са по-малки, но всичко е в ръцете на мандатоносителя