"Трудно ще бъде, но сме доказани характери в трудните моменти", заяви селекционерът на женския ни национален отбор по борба Петър Касабов, преди заминаването на тима за олимпийските игри в Токио.
Наставникът замина със 7 момичета за Окаяма, където олимпийските ни състезателки Миглена Селишка, Евелина Николова, Тайбе Юсеин и Мими Христова ще имат последен лагер. С тях пътуват още Фатме Шабан, София Георгиева и Мария Оряшкова, които ще бъдат спаринг партньорки на момичетата.

На 26 юли квартетът ще влезе в Олимпийското село, а схватките в борбата започват на 2 август.
"Емоционално момичета са добре, щастливи са. Самият факт, че попаднаха сред 16-те на игрите в Токио е голям успех. Всяка една от състезателките имаше тежки моменти, успяха да ги преодолеят и да заслужат мястото си на олимпийските игри. Тайбе Юсеин вече е добре и психически, и физически след травмата. Остава да изчистим някои детайли", сподели Касабов пред медиите.

По традиция олимпийските ни състезатели бяха изпратени с лъвчета за късмет от Българския олимпийски комитет (БОК), получиха и трикольора.

Знамето бе предадено от ръцете на Касабов за съхранение в тези на доктора на националния отбор Стефан Стругаров, който е с най-голям стаж в олимпийската ни делегация. От 2004 г. той няма пропуснати олимпийски игри, като и на тези ще бъде главен лагер на цялата ни делегация.

Снимки: БФ Борба, Костадин Андонов
Неутралните руски състезателки триумфираха във волната програма при ансамблите на европейското първенство
България се цели в първото място в групата на европейското първенство по водна топка до 20 години
Българските смесени отбори не успяха да достигнат финалите на европейското първенство по спортна стрелба
Теа Илиева остана на крачка от финала на европейското първенство по спортна стрелба
В издирването на 4-годишното дете от трънското село Радово се включиха 80 души
Мерки срещу безводието на Дунав: В Румъния взривиха скала, за да работи АЕЦ „Черна вода“