Добро начало за азиатските отбори на олимпийския футболен турнир при мъжете.

от Константин Джаркин
23:04, 24.07.2024
Чете се за: 02:45 мин.
Париж 2024

Япония се разправи с Парагвай насред Бордо. "Самураите" разгромиха южноамериканците с 5:0 на „Матмут Атлантик“ в мач от група D на олимпийския футболен турнир при мъжете. Другият двубой от групата изправя един срещу друг Мали и Израел.

Съвсем очаквано азиатците доминираха в самото начало и в 19-та минута откриха резултата чрез Шансуке Мито, който бе намерен от Аюму Охата.

Лошите новини за Парагвай продължиха шест минути по-късно, когато Уилдер Виера получи директен червен картон.

С 10 души на терена, южноамериканците оставяха прекалено много пространство за повратливите играчи на Япония, които бяха под пара през второто полувреме.

В 63-та минута отново Мито бе точен за 2:0, след като засече с глава центриране на Коки Саито.

Седем минути след това Саито отново даде завършващото подаване, като този път той намери Рахито Ямамото, който с едно докосване вкара, а резервата Шота Фуджио бе точен на два пъти за крайното 5:0.

По същото време се изигра и другия мач от група B, където Ирак изненадващо обърна Украйна с 2:1 на „Групама Стейдиъм“ в Лион. След изиграването на първите мачове Мароко и Ирак оглавяват групата след еднаквите си победи.

По-рано днес "Атласките лъвове" победиха Аржентина в скандален мач, който трябваше да се доиграва на два пъти.

Първото полувреме мина под доминацията на украинците, но до голове така и не се стигна.

Осем минути след подновяването на играта, логичното се случи и Валентин Рубчинский откри резултата за европейската държава.

Авансът на Украйна обаче не трая дълго. Четири минути по-късно Ирак получи дузпа, заради нарушение на Максим Брагару, която бе реализирана от Айман Хюсеин.

Азиатската държава стигна до пълен обрат 15 минути преди края на редовното време, благодарение на Али Джасим Елаиби, чийто удар от границата на наказателното поле не остави никакъв шанс на Кирил Фесюн.

Лудогорец неутрализира Динамо Минск в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига