Лудогорец неутрализира Динамо Минск в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига

Попаденията на Бърнард Текпетей и на Тодор Неделев от дузпа преди почивката бяха достатъчни на шампиона на България.

ПФК Лудогорец
Снимка: startphoto.bg
23:10, 24.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Лудогорец победи с 2:0 у дома Динамо Минск в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Преди почивката българският шампион достигна до сериозна преднина, която се дължи на попаденията на Бърнард Текпетей и на Тодор Неделев от дузпа.

Домакините взеха аванс още в деветата минута, когато Рик Джонатан подаде към Якуб Пьотровски, а участвалият на Евро 2024 национал на Полша към Бърнард Текпетей, който вкара топката във вратата на отбора от Беларус.

Руан Секо изпусна добра възможност за втори гол след близо четвърт час игра. Бразилският нападател пресече подаване между двамата централни защитници на Динамо, но след това си поведе силно топката и тя попадна в Лапуков.

Минута преди края на редовното време на първото полувреме, албанският рефер Елдорян Хамити отсъди дузпа за Лудогорец за нарушение на Сергей Политевич в наказателното поле срещу Тодор Неделев. Самият той се нагърби с изпълнението и се разписа. Това бе неговото първо попадение за разградчани в евротурнирите.

След почивката Лудогорец продължи да контролира събитията на терена. В 47-та минута Джонатан проби отляво, подаде към Текпетей, който продължи за Неделев, но той от чиста позиция не можа да се разпише за втори път в двубоя.

Последваха опити за натиск от страна на Динамо, но защитата на Лудогорец се справи стабилно със ситуациите в наказателното поле пред Падт.

Срещата-реванш между двата отбора ще се проведе на 31 юли в Унгария.