Пилотът на американския изтребител F-15, който падна днес в Северно море, е загинал, съобщава в Туитър разквартирувания във Великобритания 48-ми авиополк на военновъздушните сили на САЩ.
"Пилотът на падналия F-15C Eagle е намерен. Потвърдено е, че е загинал. Това е една трагична загуба“, се казва в съобщението.
Името на пилота не се уточнява, докато не бъдат уведомени близките му.
Изтребителят на военновъздушните сили на САЩ F-15, извършващ тренировъчен полет, падна в Северно море край брега на източната част на графство Йоркшир в Северна Англия.
По време на инцидента самолетът е извършвал редовен тренировъчен полет с един пилот на борда.
Инцидентът е станал близо до нос Фламборо Хед, а самолетът е излетял от въздушната база на Кралските военновъздушни сили на Великобритания "Лайкенхи“ в Съфолк, която също се използва от ВВС на САЩ.
Мондиалът като „въглеродна бомба“: 9 милиона тона допълнителни емисии въглероден диоксид
Санкциите срещу Русия: Ще останат ли в списъка патриарх Кирил и Вагит Алекперов?
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите