С пищни фойерверки завърши необичайният празничен ден в руската столица Москва - на 9 май страната отбелязва краят на Втората Световна война и Денят на победата.
12 хиляди залпа озариха небето над руската столица и зарадваха жителите на мегаполиса. В пирошоуто бяха използвани повече от 10 вида фойерверки, като диаметърът на куполите на някои от тях е над 300 метра.
Заради коронавирусната инфекция Парадът на победата - едно от най-чаканите събития в Русия, беше отложен. Жителите на Москва и на още десетки градове са радваха на авиопарад, а президентът Владимир Путин обеща, че празникът ще бъде отбелязан подобаващо по-късно през годината.
СНИМКИ: БГНЕС
Президентът Радев: Опитът показва необходимостта от машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите
Протест в защита на машинния вот на предстоящите избори се състоя в София
Провал на заседанието на правната комисия за промените в Изборния кодекс