Пламена Миткова дебютира с второ място в скока на дължина от Диамантената лига

Българката постигна резултат от 6,78 м. при втория си опит.

Пламена Миткова
Снимка: Startphoto.bg
19:18, 07.07.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Световната шампионка за девойки до 20 години от Кали 2022 в скока на дължина Пламена Миткова зае второ място при дебюта си в турнирите от Диамантената лига по лека атлетика в Париж. Българката постигна резултат от 6,78 м. при втория си опит, а след това записа още два успешни скока за 6,44 и 6,60 метра.

Постижението ѝ е само с 4 см по-слабо от победителката Лариса Япикино, която е сребърна медалистка от европейското първенство в Рим. Италианката спечели с 6,82 метра, постигнати от третия ѝ опит. Третата позиция в Париж зае американката Куаниша Бъркс с 6,73 метра.

Олимпийската шампионка от Токио 2020 и златна европейска медалистка от Рим Малайка Михамбо от Германия остана седма с 6,60 м.

Три от три: Максим Манолов спечели медал и на 100 м бруст
Радвам се за рекорда, но не спирам да вярвам, че един ден той отново ще бъде български, каза Стефка Костадинова