ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Терористична атака с жертви в Йерусалим
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Пламена Миткова: Искам да стигна предела на силите си, не преследвам рекорди

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:35 мин.
Спорт
пламена миткова искам стигна предела силите преследвам рекорди
Слушай новината

Атлет №1 на България за 2022 година Пламена Миткова сподели в разговор за БНТ, че самата тя не преследва световните рекорди в леката атлетика, а се стреми към това да достигне предела на силите си.

През миналата година 18-годишната Миткова постигна страхотен успех по време на световното първенство за юноши и девойки в Кали, Колумбия, където спечели златния медал в скока на дължина.

"Тренирахме много усилено за тези успехи и точно за световното първенство. Със сигурност не очаквах да стана първа и то точно с този резултат. Не гледам световните рекорди. Аз просто се опитвам да стигна моя предел и ако той ме отведе до рекорд, ще бъда много доволна", заяви талантливата ни лекоатлетка.

През новия сезон Пламена Миткова отново си поставя високи цели, като самата тя се надява, че ще успее да направи и своя дебют при жените по време на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Истанбул в началото на месец март.

Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber

Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини

Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?