Пламена Миткова остана извън финала в скока на дължина на ЕП по лека атлетика в зала в Истанбул

11:36, 04.03.2023
Чете се за: 01:32 мин.
пламена миткова остана извън финала скока дължина лека атлетика зала истанбул
Снимка:

Атлет №1 на България за 2022 година Пламена Миткова не успя да премине квалификациите в скока на дължина по време на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Истанбул, Турция.

При дебюта си в надпревара при жените българката постигна 6.25 метра в най-добрия си опит, който обаче я нареди на последното 17-о място в квалификацията.

Миткова стартира надпреварата с опит от 6.24 метра, а при втория си скок българката подобри постижението си с 1 см за най-доброто си постижение от 6.25. В последния си опит, за съжаление, световната ни шампионка на открито за девойки до 20 години направи фаул и така остана на 17-то място в крайното подреждане.

Най-добра в квалификацията беше трикратната европейска шампионка в зала Ивана Вулета от Сърбия, която оглави подреждането със скок от 6.98 метра, а втора остана олимпийската и световна шампионка Малайка Михамбо от Германия с 6.87 метра.

Общо шест състезателки пък съумяха да преодолеят квалификационната норма от 6.65 метра.