Пламена Миткова с 4-то място на турнир в Гьотеборг

12:12, 03.02.2023
пламена миткова турнир гьотеборг

Атлет №1 на България за 2022 година Пламена Миткова зае 4-то място в скока на дължина по време на международния турнир по лека атлетика в зала в Гьотеборг, Швеция.

Световната ни шампионка за девойки до 20 години постигна 6.31 метра и по този начин остана на четири сантиметра от личното си постижение - 6.35, което 18-годишната ни атлетика постави по време на държавното първенство в зала от преди няколко дни.

За съжаление, постижението на Миткова не ѝ достигна за място на подиума, който беше окупиран изцяло от състезателки от Швеция.

Победителка стана Хади Сагния с 6.58 метра, втора се нареди Тилде Йохансон с 6.38, а трета финишира Мая Аскаг с 6.33.

При мъжете първото място грабна олимпийският и европейски шампион Милтиадис Тентоглу от Гърция, който постигна 8.12 метра. Тентоглу тренира при българския специалист Георги Помашки.