Пламена Миткова с трето място на турнир в Словакия

пламена миткова остана извън финала скока дължина лека атлетика зала истанбул
08:13, 10.06.2023

Световната шампионка в скока на дължина за девойки от миналата година и Атлет номер едно на България за 2022 г. Пламена Миткова постигна 6.44 м (-0.2) в най-добрия си опит и зае третото място на уличното състезание „Джи Би Ел Джъмп Фест“ в Кошице (Словакия) на 8 юни.

18-годишната българка отстъпи на Кентура Орджи (САЩ) – 6.53 и Алина Ротару-Котман (Румъния) – 6.51. Пламена участва в подобно състезание в Атина на 4 юни, където записа 6.19.

Най-доброто постижение на Пламена от тази година е 6.54 от турнира „Нови звезди“, личният и рекорд е 6.66 от 2022 г.

При мъжете в Кошице триумфира Юшка Радек (Чехия) с рекорд на състезанието 7.96 пред Назим Бабаев (Азербайджан) – 7.80 и Джейлън Рукер (Австралия) – 7.71.

В дисциплината троен скок мъже (елит) също имаше рекорд от Анди Диаз (Куба), който скочи 17.20.

Цървена звезда е шампион на Сърбия по футбол за 35-ти път в историята си
00:06, 03.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
11 гола паднаха в първите полуфинали в Лигата на конференциите
00:02, 03.05.2024
Чете се за: 02:17 мин.
Олимпик Марсилия и Аталанта не излъчиха победител в първия сблъсък помежду си в полуфиналите на Лига Европа
23:58, 02.05.2024
Байер Леверкузен е на една крачка от финала в Лига Европа
23:56, 02.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Гергана Павлова премина през квалификациите на единично жени на турнир по бадминтон в Люксембург
23:26, 02.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Валентина Георгиева се класира с трети резултат за финала на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика в Римини
22:16, 02.05.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Иржи Лехецка продължава към полуфиналите на ATP 1000 в Мадрид след отказване на Даниил Медведев
22:07, 02.05.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Олимпиакос разгроми Барселона в Пирея и се пребори до пети и решаващ двубой в четвъртфиналите на Евролигата
21:50, 02.05.2024
Чете се за: 01:05 мин.
Георги Дерменджиев: Мисля, че ще направим един много хубав финал с Ботев Пловдив на "Васил Левски"
21:27, 02.05.2024
Любослав Пенев: За нас е много по-важно първенството
21:20, 02.05.2024
Коди Милър-Макинтайър: Направихме повече от това, което хората очакваха
20:59, 02.05.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Лудогорец разгроми Хебър отново и ще спори с Ботев Пловдив във финала за Купата на България
20:55, 02.05.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Борис Джонсън подаде оставка като депутат заради скандала "Партигейт"