20 деца бяха приети с хранително натравяне, след като са яли дюнери в карловско село.
Яли са дюнерите от павилион в село Розино.
"В Инфекциозно отделение са 12 деца, състоянието им се подобрява, дехидратацията е овладяна. Децата са на възраст от година и половина до 13 години. Бяха приети с повръщане, силна отпадналост, температура", заяви в "Денят започва" Стефка Лулчева, гл. сестра на МБАЛ "Д-р Киро Попов".
По думите ѝ децата не са в тежко състояние, за да бъдат преместени в Пловдив.
20 деца са с хранително натравяне, след като яли дюнери в карловско село
Очаква се до два-три дни да бъдат изписани.
Областната дирекция по безопасност на храните в Пловдив извършва проверка по случая. Заведението е запечатано и се охранява от полицията.
Вижте още във видеото.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Въздушна линейка транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
След мощните трусове във Венецуела: Десетки жертви и стотици ранени, обявено е извънредно положение