По време на шествията снощи бяха блокирани редица възлови кръстовища в София, с което сериозно бе затруднено движението. Около 19 часа по време на хвърляне на яйца по правителствената сграда е бил ударен в окото служител на реда. Оказана му е медицинска помощ на място, съобщиха от МВР.
По-късно протестиращи се събраха пред сградата на БНТ. Напрежение възникна при излизането на председателите на двете най-големи парламентарни групи в НС - Даниела Дариткова и Корнелия Нинова, които участваха в седмичното обзорно предаване „Панорама“. Полицейските служители не допуснаха ескалация.
Преди да излезе Даниела Дариткова коментира във Фейсбук, че няма да допусне да бъде използвана за повод за конфликт между протестиращи и полиция! "Всички обаче имаме своите права!", допълва Дариткова.
Полицията отново напомня на участниците в протестните действия да спазват обществения ред и да не се поддават на провокации. Охраната, осъществявана от полицейските служители, е с цел опазване на спокойствието на гражданите.
Остри реакции в парламента след телефонния разговор между българския и иранския външен министър
Заради несъответствие между доходи и начин на живот: Вътрешният министър поиска проверка на Делян Пеевски
Първият от очакваните до 8 американски самолета цистерни кацна в базата в "Безмер"
Гръцките власти откриха телата на загиналите пилоти на двата противопожарни хеликоптера край Атина
Мащабна кибератака: Откраднаха личните данни на 31 000 юридически лица в Лихтенщайн