Полша спря похода на Словения и намери място на полуфиналите в Париж

Поляците са първите, които си осигуриха класиране в Топ 4

от Веселин Михайлов
12:00, 05.08.2024
Чете се за: 02:12 мин.
Национални отбори

Националният отбор на Полша се превърна в първия полуфиналист на олимпийския турнир при мъжете на Игрите в Париж. Волейболистите на Никола Гърбич надиграха Словения с 3:1 (25:20, 26:24, 25:19 и 25:20) в първия мач от четвъртфиналите.

В „Саут Пари Арена“ поляците демонстрираха повече аргументи в три от четирите гейма и това се оказа достатъчно да стопират страхотното представяне на играчите на Джордже Крецу, които бяха в серия от три поредни победи във френската столица и до този момент не познаваха вкуса на загубата. „Дружина полска“ вече чака да разбере с кого ще играе в следващия кръг, като това ще бъде победителят от четвъртфиналната двойка между САЩ и Бразилия, които ще се срещнат тази вечер от 22:00 часа българско време.

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от Volleyball World (@volleyballworld)

Поляците демонстрираха повече стабилност във всички елементи през първия гейм и поведоха още от самото начало. Символичните домакини помечтаха за обрат, стопявайки изоставането си само до 2 точки, но техните съперници не се огънаха за 25:20. Втората част премина под знака на равенството, като този път словенците се оказаха на печелившата страна след 26:24 за 1:1 в общия резултат.

„Дружина полска“ реагира светкавично в третия гейм и без особени проблеми диктуваше събитията, за да го спечели с 25:19 и да се върне на лидерската позиция при 2:1. „Драконите“ се добраха до равенството, но полските волейболисти не се стреснаха от този факт и си върнаха лидерството, за да измъкнат гейма с 25:20.

Вилфредо Леон бе над всички за победителите с 20 точки. Бартош Курек допринесе за ценния успех с 19, Якуб Кочановски записа 10 на сметката си.

Клемен Чебул отвърна за словенците с 16 точки, Тине Урнаут завърши с 13.

Новият служебен кабинет: Президентът кани Рая Назарян на разговор още днес