Първата група от 15 души полярници от юбилейната 30-а българска антарктическа експедиция вече е на борда на чилийския военен кораб “Janequeo” след десетдневна карантина в чилийското пристанище Пунта Аренас, съобщи ръководителят наБългарския антарктически институт проф. Христо Пимпирев.
Антарктиците ни се подготвят за 30-ата експедиция на ледения континент
Съвсем скоро те ще отплават към Антарктида. След четири дена плаване през Магелановия проток, пролива на Бийгъл и през най-бурните води на Земята - проливът на Дрейк, полярниците ни ще достигнат о-в Ливингстън и ще раззимят базата “Св. Кл. Охридски” за новия юбилеен антарктически сезон.
С изкуствен интелект разчетоха древни свитъци, погребани при изригването на Везувий
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Продадоха портрет на гола жена от Модиляни за рекордните над 63 милиона долара
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра