Пореден трофей за Везенков след дабъл-дабъл за Олимпиакос

александър везенков хора вярваха мен
08:56, 03.10.2022
Чете се за: 02:05 мин.

Българският баскетболен национал Александър Везенков спечели Суперкупата на Гърция. Той записа дабъл-дабъл след 12 точки, 11 борби и 2 асистенции за победата на Олимпиакос над Панатинайкос с 67:52 точки.

Александър Везенков бе титуляр за "червено-белите" и помогна на тима си да се върне в срещата след изоставане от 7 точки през първата четвърт. На почивката възпитаниците на Георгиос Барцокас водеха само с 3 точки, но серия от 10 поредни пункта наклони везните в полза на гостите.

В началото на заключителните 10 минути от двубоя шампионите водеха с 16 точки при резултат 59:43, преди заслужено да се поздравят с успеха.

Съотборникът на Везенков Мустафа Фал и Парис Лий от състава на противника също бяха резултатни колкото българина.

Александър Везенков и Олимпиакос спечелиха трети пореден трофей в Гърция след титлата и Купата на страната. За крилото това е първа Суперкупа на Гърция и общо втора в кариерата му след тази в Испания, спечелена през 2015 г. с Барселона. За Олимпиакос пък златото е първо в историята.

В двубоя за третото място игран по-рано Промитеа победи Колосос Родос с 95:71.

Хасково: 26% избирателна активност, без сериозни нарушения в изборния ден