Нова гонка с нелегални мигранти се е провела преди час край село Ракитница на пътя между Чирпан и Стара Загора, научи "По света и у нас".
Бус с 24 мигранти е самокатастрофирал при преследване от полицейски автомобили.
Бусът е бил засечен край Чирпан, като водачът не е спрял на вдигната „стоп-палка“. Последвало е преследване, при което шофьорът на буса е загубил контрол над превозното средство, то се е завъртяло на пътя и е спряло.
Трафикантът – мъж от украински произход, е леко пострадал. Няма пострадали полицаи при преследването.
Установено е, че в буса са се намирали 24 нелегални мигранти.
На мястото вече е започнал оглед в присъствието на прокурор от Окръжната прокуратура в Стара Загора.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите