По случая има задържан 17-годишен младеж
Случай на изключителна жестокост от младежи към беззащитна глухоняма жена и нейната майка в новозагорското село Пет могили. Жената с увреждане е със счупена скула и рана на устната след побоя в дома ѝ. За нападението има задържан 17-годишен младеж.
Изяснява се мотивът им за нападението. Първоначално то е класифицирано като престъпление, извършено по хулигански подбуди.
Пострадалата, която не чува и не може да говори, е пребита с пръчка и получила тежки наранявания. Нападателите нахлули в къщата на 30-годишната жена с ментални проблеми и нейната майка, докато те спели в събота. Младежите започнали да се гаврят със семейството, а при опит да ги изгони, жената получила силен удар и припаднала. Според прокуратурата, става дума за деяние, извършено по хулигански подбуди по особено жесток начин.
Кметът на селото Гергана Георгиева каза за БНТ, че това е едно от най-бедните семейства в селото. 30-годишната жена не чува, не говори, няма решение на ТЕЛК и не е здравноосигурена, а малолетните и непълнолетни нападатели са от добри семейства и никога досега не са проявявали агресия:

"Тези седем деца са от две семейства. До сега съм нямала никакви проблеми с тях. Абсолютно и категорично го заявявам. Даже са ми помагали тук в кметството лятото. Недоумявам как е станало. Няма причина да отидат, да нападнат най-невинният човек в село Пет могили."
Георгиева помоли всеки, който иска да помогне на пострадалото семейство, да се обърне към кметството в село Пет могили.
Вижте повече в прякото включване на Стоян Радев
Столични полицаи разкриха голямо количество синтетична дрога в квартал "Горубляне"
ГДБОП и сръбските служби разбиха канал за мигранти по Балканския маршрут, петима са арестувани
Операция „Пирати 4“: Стоки за близо 5 млн. евро са задържани от български митничари
Трима души са задържани при акция на ГДБОП за източване на средства в Якоруда
Проверките на пътя: Шофьор без книжка с 37 акта и пиян водач на камион са засечени на "Ботевградско шосе" в София
Грандиозният финал между Испания и Аржентина на ФИФА Световно първенство по футбол 2026 – единствено в ефира на БНТ