португалия надви мароко роналдо отново герой видео
18:16, 20.06.2018
Чете се за: 01:46 мин.
Световен футбол

Европейският шампион Португалия постигна първа победа на Световното първенство по футбол. В мач от втория кръг в група "В", игран на "Лужники" в Москва, "мореплавателите" се наложиха с 1:0 над Мароко.

Загубата сложи край на надеждите на африканския тим за класиране в следващата фаза, докато Португалия поведе във временното класиране в групата с 4 точки.

Резултатът в мача бе открит още в четвъртата минута от Кристиано Роналдо, който засече с глава центриране от корнер на Жоао Моутиньо, а попадението на португалеца бе под номер 85 за него с националната фланелка. По този начин Роналдо счупи рекорда на унгареца Ференц Пушкаш и вече еднолично е най-резултатният европейски футболист за националния си отбор.

В следващите минути Португалия продължи да играе по-активно, но мароканският отбор по никакъв начин не изпадна в глуха защита.

Африканският тим дори пое инициативата във втората част на първото полувреме, но трудно стигаше до чисти положения пред вратата на Руи Патрисио. Играчите на Ерве Ренар се задоволяваха предимно с далечни удари и балонни центрирания, които пък бяха лесна плячка за Патрисио и снажните централни бранители Пепе и Жозе Фонте.

В 38-ата минута Португалия можеше да удвои преднината си. Гонсало Гедеш свали с глава една дълга топка към Роналдо, който бързо спря топката и я върна към Гедеш, който сам срещу вратаря би право в лявата ръка на Мунир.

Второто полувреме на "Лужники" започна с отличен шанс пред "мореплавателите" да удвоят аванса си. Бързо изпълнен фаул в средата на терена позволи на Жоао Марио да спре топката до самата аутлиния и да я върне към непокрития Гедеш. Неговият удар не се получи, но топката достигна до Кристиано Роналдо, чийто бомбен изстрел премина високо над вратата.

Последваха няколко много силни минути за Мароко, като на три пъти Руи Патрисио трябваше да спасява опасни удари, но новият страж на Уулвърхемптън се справи с опасностите.

В 78-ата минута Мехди Бенатия бе близо до изравняването, след като засече центриране от фаул, но ударът му бе много слаб. Набил Дирар пробва късмета си с далечен удар в 81-ата минута, но шутът му премина над вратата на Патрисио.

В 90-ата минута Хаким Зийех пропусна най-добрата възможност за Мароко за изравняване, след като с хубав дрибъл навлезе в наказателното поле, но мощният му удар се отби от гърба на португалски бранител.

В добавеното време и Бенатия можеше да вкара за 1:1, но отново не уцели вратата на Патрисио.

Португалия - Мароко 1:0
1:0 Кристиано Роналдо (4)

Португалия (4-3-3): Руи Патрисио - Седрик Соареш, Пепе, Жозе Фонте, Рафаел Герейро - Уилям Карвальо, Жоао Моутиньо (89-Адриен Силва), Бернардо Силва (59-Желсон Мартинш) - Жоао Марио (70-Бруно Фернандеш), Гонсало Гедеш, Кристиано Роналдо
Селекционер: Фернандо Сантош

Мароко (4-2-3-1): Мунир - Набил Дирар, Мехди Бенатия, Мануел да Коща, Ешраф Хакими - Карим ел Ахмади (86-Файкал Фажр), Мбарк Бусуфа - Нордин Амрабат, Юнес Беланда (75-Мехди Карсела-Гонсалес), Хаким Зийех - Халид Бутаиб (69-Аюб ел Кааби)
Селекционер: Ерве Ренар

Жълти картони: Адриен Силва (Португалия); Мехди Бенатия (Мароко)

Съдия: Мат Гайгер (САЩ)

Още Световен футбол

Дейвид Бекъм: Лионел Меси се стреми да се срещне с всеки млад човек, когато пътува из САЩ
17:08, 20.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Меси не успя да отбележи във втори пореден мач, но Интер Маями продължава победната си серия в МЛС
10:30, 19.05.2024
Херардо Мартино: Оптимисти сме за участието на Лионел Меси в неделя
17:10, 18.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Кристиано Роналдо е спортистът с най-високи доходи за 2024 година, съобщи "Форбс"
18:13, 16.05.2024
Чете се за: 03:47 мин.
ФИФА ще настоява 211-те национални федерации да определят расистките обиди във футбола като дисциплинарно нарушение
Чете се за: 00:52 мин.
Златната топка на Диего Марадона от световното първенство през 1986 година ще бъде продадена на търг във Франция
15:42, 07.05.2024
Чете се за: 01:55 мин.