Уругвай излъга Саудитска Арабия и е на 1/8-финал! (видео)

уругвай излъга саудитска арабия финал видео
18:16, 20.06.2018
Чете се за: 01:23 мин.
Световен футбол

Уругвай се класира за 1/8-финалите на Мондиал 2018. В двубой от група "А" футболистите на Оскар Табарес се наложиха с 1:0 над Саудитска Арабия. Така вече стана ясно, че и Русия продължава напред, а в пряк двубой двата отбора ще спорят за първата позиция.

Още във 2-ата минута пред Луис Суарес получи възможност да отбележи, но ударът му обаче бе блокиран от бранител на съперника. Саудитска Арабия отговори с две плахи центрирания, които не затрудниха Фернандо Муслера.

В 13-ата минута Кавани стреля много неточно от добра позиция. Малко по-късно Суарес опита удар от малък ъгъл, но топката мина встрани от вратата.

Луис Суарес откри резултата в 23-ата минута след корнер и неразчетено излизане на Мохамед Алоуайс. Това бе 52-и гол с екипа на националния отбор за Суарес. Той стана първият уругвайски голмайстор, който се е разписал на три световни първенства.

Саудитска Арабия бе близо до изравняване след близо половин час игра чрез Хатан Бабри, който бе оставен непокрит и засече центриране, но ударът му с глава бе неточен.

Футболистите на Хуан Антонио Пици заиграха открито през второто полувреме, но трудно достигаха до чисти положения.

В 51-ата минута Суарес изпълни фаул, топката се отклони от стената, но вратарят спаси.

В 62-ата минута Карлос Санчес можеше да вкара втори гол за Уругвай. Полузащитникът бе оставен непокрит в наказателното поле, но с глава стреля много неточно.

Десет минути преди края на срещата Единсон Кавани отклони с глава удар на свой съотборник, който премина на сантиметри от дясната греда. Нападателят на Пари Сен Жермен направи сериозен пропуск в 86-ата минута, след като бе оставен сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му.

Вчера в другата среща от група "А" Русия победи Египет с 3:1.

Уругвай - Саудитска Арабия 1:0
1:0 Луис Суарес (23)

Уругвай: Фернандо Муслера, Хосе Хименес, Диего Годин, Мартин Касерес, Гийермо Варела, Родриго Бентанкур, Матиас Весино (59-Лукас Торейра), Карлос Санчес (82-нахитан Нандес), Кристиан Родригес (59-Диего Лаксалт), Луис Суарес, Единсон Кавани
Селекционер: Оскар Табарес

Саудитска Арабия: Мохамед Алоуайс, Али Албулаихи, Осама Хаусауи, Мохамед Албурайк, Ясир Алшахрани, Абдула Отайф, Салман Алфараж, Хатан Бахбир (75-Мохамед Кану), Салем Алдаусари, Тайсеер Алжасам (44-Хюсеин Ал Могави), Фахад Алмууалад (78-Мохамад Ал Сахлави)

Чете се за: 04:10 мин.
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
16:00, 14.07.2024 (обновена)