Последен ден в опит да се намери формула за успешна ротация в управлението. Утре президентът Румен Радев ще връчи първия мандат за съставяне на правителство на най-голямата политическиа в парламента - ГЕРБ-СДС.
Очаква се и днес да продължат разговорите между първите политически сили - ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов в петък подчерта, че отстъпките трябва да са взаимни и напомни, че преговорите води Мария Габриел и когато двете страни са готови, ще обявят какво са решили - ротация или избори.
Съпредседателят на ПП-ДБ Атанас Атанасов съобщи, че са стигнали до кадровите промени. Според наблюдатели в момента се обсъждат конкретните предложения за министерските постове.
Радев разговаря с водещи лекари и изследователи за международното партньорство в здравеопазването
Министър Ефремова: Над 1500 пожарникари и доброволци ще бъдат обучени за превенция и овладяване на пожари
Румен Радев обсъди с германски научни институти и издателства задълбочаване на партньорството в образованието и науката
Енергийният министър: Работим по устойчиво решение за бъдещето на комплекс „Марица - изток“
Делото на Люпчо Георгиевски в Битоля ще бъде разгледано от Съда по правата на човека в Страсбург
Нова следа по случая с изчезналата Наталия: Доброволци твърдят, че са видели пастрока ѝ