ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Повдигат обвинения на задържаните за побоя над журналиста Слави Ангелов

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Прокуратурата решава на кои от задържаните за нападението срещу журналиста Слави Ангелов да повдигне обвинения.

По информация на "По света и у нас" за седем от задържаните 10 души са събрани достатъчно доказателства за привличане към наказателна отговорност.

Сред тях са и сочените за физически извършители на побоя Любо Делев и Павел Георгиев - Павката. Двамата са ММА бойци и тартори на една крайните фракции на "Левски Запад".

Според разследващите, те са били част от организирана престъпна група, занимаваща се със силови действия и нанасяне на тежки телесни повреди.

Събират се доказателства за участието им в още няколко побоя.

Слави Ангелов беше нападнат на 17 март вечерта близо до дома му. Най-вероятният мотив за побоя срещу журналиста са публикувани негови разследвания.

***

На 30.04.2020 година в БНТ беше получено отворено писмо от Павел Испиридонов Георгиев. В него той пише, че в „поредица от репортажи и телевизионни излъчвания беше съобщавано и спрягано името ми с извършения спрямо Слави Ангелов побой“. „Заявявам най-отговорно, че никога по никакъв повод не съм бил задържан за подобно престъпление и нямам общо с разгласения от медията ви случай“.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?