От полунощ е в сила временната забрана на здравния министър за влизане у нас на лица и пътни превозни средства, пристигащи от Турция.
Действието й ще продължи в следващите три дни и ще обхване граничните пунктове "Лесово", "Капитан Андреево" и "Малко Търново".
Изключение ще се допуска единствено за транзитния товарен трафик и за автомобилите, които превозват болни хора.
Целта е да се осигури спазване на противоепидемичните мерки в началото на Рамазана. От Външното ни министерство призовават българските граждани да се въздържат от пътувания и напомнят, че преминалите границата с Турция ще бъдат поставяни под карантина.
Свещеният месец за мюсюлманите започна рано тази сутрин. Главното мюфтийство реши да затвори джамиите за празника и да излъчва молитвите в тях онлайн.
Проверяват сигнал за хранително натравяне на деца по време на футболен турнир в Пампорово
Протестиращи в Габрово настояха за повече сигурност и справедливост след побоя от 19 юни
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите