Районната прокуратура в Кюстендил повдигна обвинение срещу управител на офис магазин за измама на клиенти.
46-годишната Д.Г. в продължение на пет години мотивирала клиентите да подписват документи - договори за мобилни услуги, допълнителни споразумения, сертификати за пакетни услуги и други подобни при по-неизгодни за тях условия. В действителност това не съответствало на волята и нуждите им.
Повечето от измамените били възрастни хора и с влошено здравословно състояние. В
редица случаи обвиняемата предоставяла някои от въпросните документи за подпис на другите служители в търговския обект.
Възползвайки се от ръководните си функции, ги задължавала да подписват от името на мобилния оператор. По този начин тя целяла да прикрие част от деянията си. Предстои делото за документна измама да продължи в Районния съд в Кюстендил.
Автор: Ани Дочева
СПЕЦИАЛНО: Схема за фалшиви гръцки шофьорски книжки работи от години в Кюстендилско
Двама младежи са с опасност за живота след скандал в местност край Варна (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?