Откритият и конструктивен диалог дори и на неформална среща, каквато се проведе между президентите на България и Република Северна Македония на 13 септември, очевидно силно безпокои определени кръгове в правителството на Северна Македония. Манипулацията на фактите и истеричните реакции на правителството на РСМ не будят оптимизъм, че югозападната ни съседка желае отношенията с България да напуснат полето на провокациите и режисираните скандали - това се посочва в позиция на президентството на Република България относно поредните обидни квалификации към България от представител на правителството на РСМ, разпространена от прессекретариата на държавния глава.
За "цивилизоваността" на новото правителство на РСМ тепърва ще се съди по това дали то ще продължи да бъде част от кампаниите за разпалване на език на омразата към България или ще им противодейства, от способността му да уважава международните договори и от реалното му ангажиране с изпълнението на Копенхагенските критерии за членство в ЕС. Принадлежността към Обединена Европа изисква реална воля, системни усилия и конкретни резултати, се казва още в позицията.
Без вода са два туристически района на Халкидики, където почиват много българи
На косъм от трагедия: Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала (ВИДЕО)
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?