Готовността и подготовката на изборите по региони е била сред основните теми на днешното заседание на Министерския съвет, съобщи говорителят на кабинета Антон Кутев. В рамките на всяко заседание на кабинета ще се провеждат срещи с различните областни управители, уточни той.
На 27 юни ще се проведат частични избори за кмет на общината - това ще са първите избори в България в условията на новия Изборен кодекс с машинно гласуване в секциите с над 300 избиратели, съобщи Николай Шушков, областен управител на Благоевград.
Работим в пълна координация с правителството и срещаме подкрепа в нашата работа, подчерта той.
Пловдивска област е една от най-големите с над 600 000 гласоподаватели и два РИК-а. Вече сме провели среща с двата РИК-а в пълен състав, съобщи Ангел Стоев, областен управител на Пловдив.
Министър Иван Христанов: Сигнализирах премиера за заплаха за националната сигурност
Тошко Йорданов: Стабилността и контролът на цените са основни успехи на ИТН от управлението
Депутатите изслушаха двама министри заради военните самолети на летище "Васил Левски"
Премиерът Андрей Гюров свиква среща с министри заради сметките за ток и цената на водата
Еl Ma за "Сан Ремо": Емоцията е толкова силна, че думите не могат да я опишат