 
                     
                     
                     
                                                    Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов твърди, че премиерът Кирил Петков е поел ангажимент зелените сертификати да отпаднат до април в телефонен разговор с него.
В публикация във Фейсбук лидерът на "Възраждане" пояснява, че Петков е поел два ангажимента - работната група за премахването на сертификата да продължи прекъснатата си работа и зеленият сертификат да бъде премахнат като двамата са уточнили, че самата отмяна няма да е по-късно от април.
На брифинг след заседанието на Министерски съвет премиерът Кирил Петков отрече да е поемал ангажимент за отпадане на зеления сертификат пред "Възраждане". Той подчерта, че това може да стане само при високо ниво на ваксинация или 5% заети интензивни легла.
МС сформира работни групи заради скъпия ток, МВР провежда разследване за "Булгаргаз"
Министър-председателят заяви, че е разговарял с Костадин Костадинов за работната група, организирана след протеста срещу зеления сертификат.
"В разговора уточнихме с "Възраждане" кога тази група ще започне да работи", заяви Петков.
По-рано днес от ГЕРБ поискаха зелените сертификати да отпаднат след като научили за поет ангажимент в тази посока от страна на премиера Кирил Петков.
От ГЕРБ поискаха отмяна на зеления сертификат в България
От ГЕРБ не са срещу зелените сертификати, а срещу начина им на ползване у нас, твърдят от партията.
 Културни дейци ще бъдат удостоени с Почетния знак на президента за Деня на народните будители
                                            
                    
                        Културни дейци ще бъдат удостоени с Почетния знак на президента за Деня на народните будители
                    
                     Революция в производството на ядрена енергия: България със световен пробив в науката
                                            
                    
                        Революция в производството на ядрена енергия: България със световен пробив в науката
                    
                     Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени
                                            
                    
                        Благомир Коцев поиска делото срещу него да бъде прекратено, материалите по разследването му бяха предявени