Николай Денков е разговарял с Асен Василев за скандала с имотите - това заяви министър-председателят пред журналисти в Пловдив.
По думите му, правосъдните органи трябва да се произнесат:
"Няма никакво съмнение, че трябва да бъде проверена информацията, и всеки да се носи последствията, но ако има проблем. Иначе така с подхвърляне няма как да стане."
Денков коментира и избора на нови конституционни съдии:
"Това е правомощие на НС, процедурата беше изпълнена. В профила на двамата кандидати има съществена разлика и това дава отражение както в коментарите, така и в начина, по който се предполага, че ще действат техните кандидатури."
Премиерът коментира и случая с 15-годишната Даная:
"Няма как да работи здравната система, ако подлагаме на съмнение всяко нещо, което се случва. Затова трябва да имаме доверие на докторите и ако има критики срещу тях трябва да е на базата на проверки и конкретни резултати, които да показват конкретен проблем. Имало е такива случаи от предишни години. Но докато няма такъв резултат от проверка, ние трябва да вярваме на докторите. Иначе при кого друг ще отидем - при докторите."
Докато няма резултати от проверката, които да показват, че нещо не е редно, аз лично разчитам на презумпцията за невинност. Докато няма заключение за лекарска грешка, аз смятам, че лекарска грешка няма, изтъкна Денков.
Премиерът е убеден, че до края на годината страната ни ще изпълни критериите за влизане в чакалнята в еврозоната.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски