Претендентите за титлата във Формула 1 влизат в последната битка с равни точки

Люис Хамилтън
08:47, 06.12.2021

Пилотът на Ред Бул Макс Верстапен и представителят на Мерцедес Люис Хамилтън ще се впуснат в битката за титлата във Формула 1 този уикенд на Гран при на Абу Даби на 12 декември.

Нидерландецът беше наказан с 10 секунди в Саудитска Арабия, но въпреки това остана на второ място в Джеда. Причината е, че при една от маневрите, Люис Хамилтън се вряза в него отзад.

Люис Хамилтън спечели след истински трилър в Саудитска Арабия

Последният кръг от шеметната надпревара предвещава истинско зрелище.

Пилотите тръгват към финалния етап с равен брой точки - и двамата съперници имат точно по 369,5 точки. Макс Верстапен е на първото място, благодарение на повечето победи, постигнати през настоящия сезон.

За последен път подобна ситуация възникна през 1974 година – преди старта на Гран при на САЩ пилотът на Макларън Емерсон Фитипалди и Клей Регацони от Ферари имаха по 52 точки. В онази година Фитипалди завърши четвърти в последното състезание за сезона, за да спечели титлата, а Регацони остана 11-и.

Надпреварата в крайното класиране освен при пилотите, ще продължи и при конструкторите до последното състезание от Формула 1. Седмица преди развръзката Мерцедес е с 28 точки пред Ред Бул.