Президентът Румен Радев изрази надежда в най-скоро време държавното ръководство на Република Северна Македония да прояви политическа воля за изпълнение на европейския консенсус от 2022 г., с което да отвори и пътя на страната към преговори за пълноправно членство в ЕС. Държавният глава разговаря по телефона със специалния представител на ЕС за диалога Белград-Прищина и Западните Балкани Мирослав Лайчак. Това съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Двамата обсъдиха аспекти от процеса на европейската интеграция на държавите от региона. Румен Радев и Мирослав Лайчак отбелязаха приоритетното значение, което Европейската комисия отдава на темата за разширяването на ЕС, което дава възможност на Западните Балкани да постигнат напредък в изпълнение на критериите за членство. Българският държавен глава изрази признателност за усилията, положени от Мирослав Лайчак за европейската интеграция на държавите от Западните Балкани, и подчерта неговата обективна оценка на различните проблеми в региона и конструктивен подход при тяхното разрешаване.
Република Северна Македония внася молбата си за членство в Европейския съюз на 22 март 2004 г. и официално получава статут на страна кандидатка на 17 декември 2005 г.
От КНСБ може да поискат отмяна на Закона за държавния служител заради настояването за плащане на осигуровки
НАП за БНТ: След проверки на "Исторически парк" са били установени допълнителни задължения
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив