Очаква се днес в засегнатите от наводненията села в Карловско да пристигнат първите количества вода от държавния резерв.
Водата в населените места е негодна за пиене след бедствието. Очаква се днес да бъде пуснат и мостът във Войнягово.
Мостът остана непроходим, въпреки че беше ремонтиран. Причината е, че пътят се нуждаеше от допълнително разширяване и укрепване, за да бъде безопасно преминаването на автобуси, камиони и друга едрогабаритна техника.
От кризисния щаб съобщават, че необходимото укрепване е направено. Мостът над река Мъртвица беше отнесен в началото на септември при голямото наводнение в Карловско.
Така пътят Войнягово - Дъбене остана затворен и, за да стигнат до Карлово и обратно, шофьорите трябва да минат още 30 километра.
Днес се очаква да стане ясно и кога ще пристигнат фургони за хората в наводнените села.
Все още не е довършен и огледът на специалистите на сградите в потопените села, които могат да се ремонтират и тези, които трябва да бъдат разрушени.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Осем дни без топла вода – омбудсманът поиска компенсация във фактурите от "Топлофикация София"
Протест на гражданската инициатива "Пловдив град за хората" за по-добър градски транспорт
Манол Генов: "Български ВиК холдинг" разработва планове за подмяна на остарелите помпени станции
Симеон Караколев: Ние сме най-добрият пример в ЕС как се руши животновъдството
Какъв шампионски дух! Аржентина избегна детронация и обля в сълзи Англия за финал
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК - Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?