Парламентарната група на "Продължаваме промяната" ще подкрепи въвеждането на зелен сертификат в парламента, както и всички мерки за овладяване на пандемията, предложени от изпълнителната власт.
Това заяви в изнесеното студио на "Денят започва" в парламента председателят на комисията по здравеопазване в 47-ото НС Антон Тонев, който е и депутат от "Продължаваме промяната".
Той допълни, че от партията са против въвеждането на локдаун като мярка за намаляване на разпространението на коронавируса, но обхватът на зеления сертификат трябва да се разшири.
По думите му управляващите са готови да посрещнат новата вълна и да работят в посока намаляване на негативните ефекти от нея.
Според Тонев е необходима аргументирана кампания за ползите от ваксинацията, фокусирана върху факта, че ваксините предпазват от тежко боледуване.
Той допълни, че коалиционните партньори вече работят по реформи в сектора на здравеопазването.
Още подробности вижте във видеото.
Как преминава първият работен ден на парламента след ваканцията четете ТУК
Предупреждение за интензивни валежи и гръмотевични бури в много райони на страната
Първият поклоннически път в България официално беше открит в Созопол (СНИМКИ)
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?