Въпреки забраната за придвижване на джипове по пътя към Рилските езера, шофьори продължават да превозват туристи.
На 6 юли движението на джипове в района беше изрично забранено със заповед на директора на Регионалната дирекция по горите в Кюстендил. Конкретният случай вече е предаден на полицията.
"На снимката си личи номера на автомобила. Предаден е на МВР и в момента правят разследване", коментира директорът на Регионална дирекция по горите в Кюстендил Здравчо Тодоров.
Горските служители и полицията патрулират в района в почивните дни. И напомнят, че има опасност за туристите при такъв превоз.
"Има опасност, защото все пак това са пътища. Много стръмни пътища. Каменисти пътища", предупреди Тодоров.
Хората избрали да почиват в планината, смятат, че трябва да се забранят изцяло колите в близост лифта.
Право да се движат в района имат само автомобили със специални обозначения, като линейки и коли на Планинската спасителна служба.
Репортер: Али Мисанков
Добрата новина: 1000 души повече са дарили кръв през първата половина на 2026 г.
"Галъп": 42% одобрение на правителството на Радев след първите 100 дни управление
Светлозара Лазарова става директор на дирекция „Програмно съдържание“ в БНТ
Експерт: Не всеки неоторизиран достъп означава пробив на данни, но показва сериозни пропуски в киберсигурността
Електронното здравно досие: Мобилни екипи в Силистра помагат за активиране на „еЗДРАВЕ“
Километрично задръстване по обходните маршрути след пожара на АМ "Тракия"
Бдение в Кричим с надежда за правосъдие след жестокото убийство на млад мъж в Пловдив от тийнейджъри
Откритият дрон в Лайпциг: Берлин съобщи за "нов сценарий на заплаха"