При представянето на данните тази сутрин, заместник-началникът на Националния оперативен щаб проф.Тодор Кантарджиев отрече обвиненията за всяване на паника от страна на Щаба и подчерта, че брифингите не са, за да плашат хората, а за да ги информират.
Проф. д-р Тодор Кантарджиев, директор на Националния център по заразни и паразитни болести: Никого не плашим и това че ни обвиняват, че сме насаждали хипноза и страх, мисля че не е вярно. Мисля, че народът го вижда. Казвали сме само истината, а истината е следната -добрия сценарий, да използваме добрите си резултати да продължаваме мерките. Мерките да се разхлабват, но постепенно. Винаги с анализ. Благодарение на навременните мерки и поемането на голяма политическа отговорност в момента можем да се похвалим с тези резултати, но не бива да правим, така че на брега на Дунава да се удавим.
Назначават експертиза на мантинелите на АМ "Тракия" след тежката катастрофа, отнела живота на трима души
Въздушна линейка е в готовност да транспортира до Пловдив пострадалата жена при катастрофата на АМ "Тракия"