Заради ръста в цените на тока и на природния газ, желаещите да се отопляват на пелети и дърва тази година са станали значително повече. Пелети, обаче, няма, коментира в "Денят започва" Емил Кръстев, собственик на фабрика за производство на пелети.
"Основната причина, за да не произвеждаме необходимото количество пелети, е недостигът на дървесина. Много от горските стопанства, поради лошите атмосферни условия и недостига на работна ръка, не могат да поемат този товар. Това не е навсякъде, има стопанства, които добре се справят с дърводобива, но пък там преобладава износ на дървесина", обясни Емил Кръстев и добави, че това води до поскъпването на пелетите.
Какво още каза Емил Кръстев вижте във видеото.
20-годишен предизвика катастрофа с три коли в Разград, преминал на червен светофар
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели
Безводието в страната: Работна среща в Министерския съвет обсъжда проблема
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района