Прокуратурата отново поиска 15 години затвор за Кристиан Николов, подсъдим за катастрофата, при която загина Милен Цветков. След две отлагания Софийският апелативен съд разгледа делото днес и ще обяви решението си в предвидения от закона срок.
През пролетта Софийският градски съд осъди Николов на 9 години затвор, като го призна за виновен в причиняването на катастрофа по непредпазливост и прие случая за особено тежък.
Прокуратурата и адвокатите на наследниците на Милен Цветков настояват, че престъплението е извършено при предполагаем умисъл, защото Кристиан Николов е бил под влиянието на три вида наркотици и вместо да намалява в последните 300 метра преди сблъсъка е увеличавал скоростта на мощния си джип.
Кристиан Николов отрича да е ползвал наркотици, иска да продължи живота си
Пред съда Николов изрази съжаление и каза, че ще носи кръста си цял живот. Неговата защита поиска наказание от 4 години затвор.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Даниел Митов: Имаме най-голям брой полицаи на глава от населението - това го говорят хора, които си нямат идея
Рангел Бизюрев отново се изправи пред съда, прокуратурата поиска най-тежката присъда
С джипове, кран, заровена цистерна и бидони: Източиха гориво за 1 млн. лв. от тръбопровод на "Лукойл"
Задържаха мъжа, който удари с бутилка Даниел Наумов по време на пловдивското дерби
Бюджетна процедура на пауза: Работодатели и синдикати искат да участват в Съвета за съвместно управление
Проф. Ива Христова: Нивата на грип и остри респираторни заболявания са под нивата на миналата година