Протест с искане за затваряне на фермата за норки край Стара Загора се проведе тази сутрин пред Министерския съвет.
В отворено писмо до новия служебен кабинет протестиращите заявяват, че искат затварянето на фермата, тъй като тя създава голям риск за появата на нови мутации на COVID-19.
Протестиращите твърдят още, че държавните органи години наред не са се задействали по други сигнали за нарушения в дейността на фермата.
Тя е собственост на Иван Ангелов, който е собственик и на фирма "Градус". Част от тези нарушения са внесени и като сигнал във вече закритата Комисия за ревизия на властта в последните 10 години.

Снимки: БГНЕС
На среща в София: Поклон пред героизма на украинския народ и в памет на жертвите от войната
Съдът отказа да спре изпълнението на избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ
Шофьорът, причинил жестоката катастрофата на Околовръстното шосе в Пловдив, призна вината си
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
Показаха за първи път бункера, където Зеленски и кабинетът заседават в първите години от войната с Русия