Първото заседание на новия парламент беше съпроводено от протест пред Народното събрание.
Хората се бяха събрали под надслов "Да им напомним" и с искането всички управления на ГЕРБ да бъдат разследвани, както и оставка на главния прокурор Иван Гешев.
Като организатори в социалните мрежи са посочени "Протести 20-21", "Системата ни убива" и "Референдуми за справедливост".
Протестиращите настояват още парламентът да бъде разпуснат, за промени в Изборния кодекс и нови избори.

Сн. Десислава Кулелиева
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите