Около 2800 души участваха в демонстрация в Барселона с искане испанският език да бъде основен в образователната система в Каталуния. С решение на Върховния съд 25% от обучението в каталунските училища трябва да е на испански.
Министерството на образованието на автономната област обаче съобщи, че правилото няма да бъде прилагано през тази учебна година. Според местни власти интересът към испанския език е незначителен. Други статистики обаче сочат, че младите хора не общуват помежду си на каталунски и затова местната власт настоява за обучение изцяло на каталунски в училищата.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Петима души, пътували заедно с лекаря, диагностициран с ебола, са поставени под карантина
Лидерите от Е5: Нашите държави ще защитават европейското и трансатлантическото единство
Очаква се прокуратурата да повдигне обвинение на шофьора на тир, причинил тежката катастрофа на АМ "Тракия"
Слънчево време с изолирани следобедни превалявания ще е времето в четвъртък