Полицията в Словения използва водно оръдие, за да разпръсне протестиращи срещу здравната политика на правителството във връзка с COVID-19.
Демонстранти блокираха една от главните улици в Любляна и успяха за кратко да нарушат трафика на магистрала.
През вчерашния ден хиляди протестираха срещу изискването да се представя ваксинационен сертификат или отрицателен тест при влизане на закрити обществени места и ходене на работа.
Сред демонстрантите пред парламента беше и бащата на починала след ваксинация млада жена. Словения временно спря имунизацията с "Янсен" до изясняване на случая.
До момента напълно ваксинирани са около 50 процента от населението на страната.
Кой стои зад саботажите на „Северен поток“: Разказ на украински полковник, сочен за координатор на атаките
Антониу Коща на посещение в Братислава и Талин: Председателят на Европейския съвет обсъжда бюджета на ЕС
"Игра на тронове" среща "Хари Потър": Кит Харингтън влиза в ролята на проф. Локхарт
Очакват ли се големи разлики при „Гражданската отговорност“ след влизането в сила на „Бонус-Малус“?