Масови проверки срещу фалшивите сертификати започнаха в Бургас. Екипи на полицията и Регионалната здравна инспекция влязоха в големите търговски обекти, а инспекцията идва ден, след като Бургаска област влезе в лилавата зона по разпространение на COVID-19.
Целта е да се установи отговарят ли данните в сертификатите на тези в личните документи. Управители на магазини коментираха, че не биха могли да противодействат по никакъв начин на опитите за влизане в търговските обекти с чужд документ за ваксинация, тъй като охранителите им нямат право да изискват лични карти.
„Контрол се извършва – питаме и молим всеки един човек да покаже сертификат. Ние нямаме други правомощия. Не можем да проверим документи за самоличност. Това до някаква степен прави проверката нелегитимна. Защото всеки може да покаже какъвто си иска сертификат“, коментира Владимир Стоянов, който е управител на един от големите строителни хипермаркети в града.
Снимки: БГНЕС



Божидар Божанов за случая "Петрохан": Институциите да разследват, а не да изпълзяват изпод бюрата си и да се правят на филмови критици
Димо Дренчев, "Възраждане": Вторият кръг консултации е излишен и бави излизането от политическата криза
Отменени прегледи и процедури след скандалните видеозаписи в салони – браншът предупреждава за етика и киберсигурност
Скрито видеонаблюдение и в гинекологичен кабинет – какви са правата на пациентите
Скрито видеонаблюдение и в гинекологичен кабинет – какви са правата на пациентите
Случаят "Петрохан": Продължава издирването на трима души, свързани с убийството