ПСЖ оглави класирането в Лига 1 след класика над Монпелие

С успеха парижани се изкачиха на върха в класирането

23:56, 03.11.2023
Пари Сен Жермен ПСЖ Ашраф Хакими

Пари Сен Жермен (ПСЖ) надви Монпелие с 3:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. С успеха победителите се изкачиха на върха в класирането.

Шампионите наложиха домакински натиск и заслужено поведоха още в 10-ата минута. Кангин Лий отбеляза първия си шампионатен гол за столичани след трансфера си това лято.

Възпитаниците на Луис Енрике започнаха и второто полувреме подобаващо и удвоиха преднината си. Уорън Заир-Емери се разписа във втори пореден мач за тима си, след като бе точен и при успеха над Брест в миналия кръг.

Резервата Витиня успя да се разпише само 4 минути, след като се появи на терена, за да направи резултата 3:0 на стадион "Парк де Пренс" във френската столица Париж.

В добавеното време на двубоя Гонзало Рамош също се опита да добави името си сред голмайсторите, но негово попадение бе отменено поради засада.

ПСЖ се изкачи до челната позиция в класирането с актив от 24 точки. Монпелие остава на 11-ото място в подреждането с 11 пункта.

Новак Джокович се наложи над Холгер Руне и ще играе с Андрей Рубьов на полуфиналите в Париж
Динко Хоркаш: Важно е, че спечелихме точка срещу Ботев Пловдив