Радослав Росенов осигури четвърти финал за България на Купа "Странджа"

В неделя националът ще преследва 12-та поредна победа на турнира

Радослав Росенов
Снимка: Startphoto.bg
17:45, 10.02.2024

Радослав Росенов осигури четвърти финал за България на Купа „Странджа“. Носителят на трофея в последните две издания на турнира ще боксира утре за златния медал в категория до 63.5 килограма. Националът ни успя да пречупи съпротивата на коравия иранец Али Хабибинеджад (Иран) след 4:1 съдийски гласа.

Двубоят премина равностойно, като Росенов взе първия рунд, но отстъпи инициативата във втория. В третата част Радо, който е двукратен европейски шампион за мъже до 22 години, успя да повиши нивото и въпреки че срещна доста съпротива, намери път към победата.

В неделя Росенов ще преследва 12-та поредна победа на турнира. За целта той ще се изправи срещу Адхамжон Мухидинов (Узбекистан).

Другите финалисти за България са Ясен Радев, Светлана Каменова и Станимира Петрова.

До края на деня предстоят битките на Уилиам Чолов, Кристиян Николов и Йордан Морехон.

Мирела Демирева спечели титлата в скока на височина на Балканското първенство по лека атлетика в зала