Последен ден преди втория етап предвиден за разхлабване на ковид мерките у нас.
От утре, 5 март, зеленият сертификат отпада за клиенти на заведения, молове и места с обществено значение, независимо от волята на собствениците, които до днес можеха сами да решават дали да го изискват от посетителите.
Смесването на паралелки в училищата ще бъде разрешено, а езиковите школи ще работят с неограничен брой посетители при спазване на дистанция.
Пристигащите у нас обаче ще се допускат само със сертификат за ваксинация, преболедуване или отрицателен тест. На 20 март зеленият сертификат ще отпадне и за персонала на всички обществени места.
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк